» Translate this page to English via Google Translate
Çocuk Vizyon'da Ara
Çocuk Ve...
01 Kasım 2010

Çocuk ve Kitap

Yunuslar Yaşasın

Üç kitaplık Doğa-Kurtaranlar dizisinin geçtiğimiz ay yayımlanan ilk iki kitabı Penguenlerin Buzları Erimesin ve Ağaçlar Yok Olmasın’ın ardından, Yunuslar Yaşasın da raflardaki yerini aldı.


Yunuslar Yaşasın’da Lola ve Evie dünyanın haline çok üzülüyor. Herkesi doğaya duyarlı olmaya ikna etmeye çalışıyorlar. Ama etraflarındaki kimse onları umursamıyor. Hatta onların bu duyarlı halinden sıkılmış gibiler.
Bir dev akvaryuma düzenlenen okul gezisi Lola ve Evie’yi iyiden iyiye endişelendiriyor. Çünkü plastik atıklar yüzünden yunusların ve başka pek çok hayvanın yaşamının tehlikede olduğunu öğreniyorlar. Bu felakete dur demeliler! Ama bunun için arkadaşlarının, ailelerinin desteğine ihtiyaçları var…
Doğa-Kurtaranlar iş başında! Acaba insanları “yunuslar yaşasın” diye harekete geçirebilecekler mi? Yaptıkları küçük değişiklikler gerçekten doğayı kurtarmaya yarayacak mı?

Doğa-Kurtaranlar, doğayı korumayı hem hayati hem eğlenceli bir uğraşa dönüştürüyorlar. Ayrıca, bölümlerin sonunda “Yeşil Bilgi” ve “Ekolojik Gerçek” adlı kutucuklarda, çocuklara doğaya ilişkin pek çok temel bilgi veriliyor. Bu tatlı maceralar, doğanın gördüğü zararın, çevre tahribatının arttığı bugünlerde çocuklara canlarını sıkmadan bir parça hassasiyet kazandırabilirse ne mutlu…


“Doğa-Kurtaranlar / Yunuslar Yaşasın”

Yazar: Kathryn Lamb
İngilizceden çeviren: Bülent Doğan
Yayınevi: Hayykitap
Diğer Yazılar

Yeni mekanları, etkinlikleri, avantajları izleyin!

Üye misiniz? Giriş yapın.

Sanal Oyunlar ve Para Yönetimi

Disney Club Penguin, Toontown, WeeWorld, WebKinz vb. sitelere göz attığımızda oyunculara ödül olarak değişik hayali para çeşitleri ve ekonomik sistemler sunulduğunu görüyoruz. devam »

İpek Kuşçu

Missçilek ismiyle tanıdığımiz İpek Kuşçu, yaratıcı, dinamik, şaşırtıcı tarifleri ile çeşitli platformlarda yazılar yazıyor. Miniklere yönelik yemek atölye çalışmaları yapıyor. Profesyonel olarak yemek stilistliği ve yemek fotoğrafçılığı da yapıyor. İpek Kuşçu ile keyifli sohbetimiz... devam »

"Ailelerin Seçtikleri" arşivi için tıklayın